User Tools

Site Tools


Sidebar

Menu

Vojenská služba v RU armádě

Rakousko-uherská armáda

Státní správa

1914-1918

RU armáda na frontách Velké války

Jednotky RU armády z Československa

Češi a Slováci ve spojeneckých armádách

Výzbroj a výstroj

Mapy

Statistika

Statistické údaje - České země a Slovensko

Statistické údaje - celkové

Prameny

Prameny

Odkazy

Osobnosti

Vojenské pokrmy

Námořnictvo

tazeni

Přehled tažení RU armád

Balkánské bojiště

1914

První tažení do Srbska (12.-24.8.1914)

  • 12.-24.8. boje o Šabac (2. armáda)
  • 12.-15.8. překročení Driny (5. armáda)
  • 16.-19.8. bitva na Ceru a u Jadaru (5. armáda)
  • 20.-21.8. ústup ze Srbska (5. armáda)
  • 20.-21.8. střet u Visegradu a Priboje (6. armáda)
Boje s Černohorci v Hercegovině (14.8.-2.9.1914)
Výpad srbských sil přes Sávu (6.9-7.9.1914)

Druhé tažení do Srbska (6.9.-4.10.1914)

  • 6.9.-4.10. boje na Drině (5. a 6. armáda)
Vpád srbských a černohorských sil do Bosny (23.9.-10.10.)
Bitva na Romanja Planina (18.10.-30.10.)

Třetí tažení do Srbska (24.10.-15.12.1914)

  • 24.10.-15.11. ofenziva na Valjevo (6. armáda)
  • 16.11.-28.11. bitva na Kolubaře (5. armáda) a Ljigu (6. armáda)
  • 3.12-9.12. bitva u Arangjelovce (5. armáda)
  • 3.12.-15.12. porážka v Srbsku a ústup ze země (5. a 6. armáda)

1915

Východní bojiště

1914

Pohraniční bitvy v Haliči (23.8.-11.9.1914)

  • 23.-25.8. bitva u Kraśniku (1. armáda)
  • 26.8.-10.9. boje pod Lublinem (1. armáda)
  • 26.8.-2.9. bitva u Komarówa (4. armáda)
  • 26.-28.8. bitva u Zloczówa (3. armáda)
  • 29-30.8. bitva na Gnilé Lipě (2. a 3. armáda)
  • 4.-11.9. bitva u Rawy Ruské (2., 3. a 4. armáda)
11.-25.9. ústup na Nidu, Dunajec (1. armáda), Białou a ke Gorlicím (3. a 4. armáda) a do Karpat (2. armáda)
3.-10.10. obrana Lesních Karpat (Pf.-B.)
1.-12.10. postup na Vislu (1. armáda), San (1. a 4. armáda), k Přemyšlu (3. armáda) a na Sambor (2. armáda)

Boje na Sanu (10.10.-4.11.1914)

  • 12.10.-4.11. boje na Sanu (1., 4. a 3. armáda)
  • 10.10.-2.11. boje u Samboru (2. armáda)
  • 22.10.-6.11. přechod Lesních Karpat (Pf.-B.)
  • 22.-26.10. bitva u Ivanogorodu (1. armáda)
  • 27.-30.10. ústup za Opatówku (1. armáda)
  • 31.10.-2.11. boje na Opatówce (1. armáda)
3.-15.11. ústup ke Krakovu (1. a 4. armáda) a do Karpat (3. armáda)

Boje u Krakova (16.-30.11.1914)

  • 16.-30.11. boje u Krakova (1. a 4. armáda)
  • 17.11.-15.12. boje na Pilicy a u Čenstochové (2. armáda)
11-12/1914 boje v Karpatech (3. armáda, Pf.-B.)

Limanowská operace (1.-19.12.1914)

  • 1.-13.12. bitva u Limanowe (3. a 4. armáda)
  • 14.-19.12. postup po bitvě u Limanowe (1., 2., 3. a 4. armáda)

Ustálení fronty (20.-31.12.1914)

  • 20.-31.12. boje na Nidě (1. armáda)
  • 20.-31.12. boje u Tarnova a na Białe (4. armáda) a v karpatském podhůří (3. armáda)

1915

Italské bojiště

1915

tazeni.txt · Last modified: 2021/02/15 20:25 by signumbelli1914