User Tools

Site Tools


Sidebar

Menu

Vojenská služba v RU armádě

Rakousko-uherská armáda

Státní správa

1914-1918

RU armáda na frontách Velké války

Jednotky RU armády

Češi a Slováci ve spojeneckých armádách

Výzbroj a výstroj

Mapy

Statistika

Statistické údaje - České země a Slovensko

Statistické údaje - celkové

Prameny

Prameny

Odkazy

Osobnosti

Vojenské pokrmy

Námořnictvo

bojova_cesta_ir_12

IR 12 - pluk (I., II. a III. prapor)

1914

(33. pěší divize, ruská fronta)

23.-25.8. bitva u Kraśniku
26.8.-10.9. boje pod Lublinem
11.-25.9. ústup na Nidu
6.-8.10. boje na soutoku Sanu a Visly

(14.10. přesun na severní břeh Visly)

22.-26.10. bitva u Ivanogorodu
31.10.-2.11. ústup na Opatówku
7.11. krytí ústupu u Dzialoszyc
16.-25.11. boje u Krakova
15.-18.12. postup po severním břehu Visly v rámci limanowské operace
20.-31.12. boje na Nidě

1915

(v lednu přesun ke 3. armádě do Karpat)

23.-26.1. první ofenziva v Karpatech
25.1.-5.2. ruská protiofenziva v Karpatech
20.-31.3. druhá ruská protiofenziva v Karpatech
1.-6.4. Velikonoční bitva v Karpatech
6.-14.4. poslední boje v Karpatech
9.-10.5. bitva u Sanoku
11.-12.5. pronásledování
15.5.-4.6. boje u Przemyślu
16.-19.6. boje u Gródku-Magierowa
23.-28.6. boje u Bukaczowce-Bobrka
29.6.-2.7. bitva na Gnilé Lipě
2.-5.7. pronásledováni na Zlatou Lipu
26.8.-6.9. ofenziva ve východní Haliči
6.-12.9. bitva na Serethu
12.-17.9. boje u Rydomle
13.-24.9. ruská protiofenziva u Lucku
21.10. boj u Nowého Alexiniece
od října statická fronta severně od Tarnopolu

1916

(na počátku Brusilovovy ofenzivy zálohou, pak zřejmě zasazen do bojů v rámci 29. pěší divize)

10.-15.6. boje na Stochodu
16.6.-3.7. protiofenziva Centrálních mocností u Lucku

(od července zpět ve 33. pěší divizi)

22.7.-3.8. bitva u Brodů
4.-8.8. bitva u Zalośce
13.-27.8. boje ve východní Haliči
30.8.-polovina října ruská podzimní ofenziva
od listopadu statické pozice severně od Tarnopolu

1917

13.1. místní boj u Zwyzyna
červen místní boje u Zwyzyna
19.-21.7. průlom u Tarnopolu
22.-25.7. pronásledování na Zbrucz
29.7.-polovina srpna boje na Zbruczy

(září přesun na Soču - italská fronta)

24.-27.10. průlom u Caporetta
28.10.-1.11. postup na Tagliamento
5.-10.11. pronásledování na Piavu
od listopadu statická fronta na Piavě

1918

15.-25.6. bitva na Piavě
30.-31.10. ústup za Livenzu
1.-2.11. ústup za Tagliamento
3.-4.11. krytí závěrečných bojů

IR 12 - odloučený prapor (IV. prapor)

(9. horská brigáda, srbské bojiště)

1914

(v 1. divizi)

20.-21.8. boje u Visegradu
6.9.-4.10. bitva na Drině
24.10.-15.11. ofenziva na Valjevo
16.-28.11. bitva na Kolubaře a Ljigu
29.11.-15.12. porážka v Srbsku a ústup ze země

1915

leden-květen nečinná fronta na Sávě

(od května v 59. divizi)

květen-červenec nečinná fronta na Drině

(21.-25.7. přesun na sočskou frontu, italské bojiště)

do 10.8. konec druhé bitvy na Soči

(září přesun do Syrmie, balkánské bojiště)

29.9.-5.10. příprava na překročení Dunaje a Sávy
6.-11.10. dobytí Bělehradu
12.-17.10. boje jižně od Bělehradu
18.10.-6.11. postup do centrálního Srbska
6.-24.11. boje jižně od Moravy
konec prosince zahájení tažení proti Černé Hoře

1916

leden dobytí Černé Hory

(od února v 57. divizi) (únor přesun do Tyrolska, italské bojiště)

15.-26.5. bitva u Folgaria-Lavarone
27.5.-16.6. bitva u Asiaga-Arsiera
16.6.-24.7. italská protiofenziva na Planině Sedmi obcí
21.-27.7. boje v údolí Fleims

(od srpna v 90. divizi)

září a říjen boje v údolí Fleims

1917

statická fronta v Tyrolsku, bez větších akcí

(od konce roku 1917 součástí nového 126. pěšího pluku)

bojova_cesta_ir_12.txt · Last modified: 2020/05/07 07:21 by signumbelli1914